Korkové podlahy II.

Jaké jsou hlavní výhody korku?

- korek je obnovitelná surovina z udržitelných zdrojů
- korek je biologicky rozložitelný
- korek je velmi lehký
- k životnímu prostředí šetrný a ekologický
- korek je absolutně bez ftalátu ftalat FREE
- korek je velmi elastický pružný a stlačitelný a lehký
- Korek jako zdraví prospěšný je hypoalergenní
- korek jako izolace působí protipožárně
- Korek je izolant
- Korek je 100% recyklovatelný
- Akustický, pohlcuje zvuky
- Korek má vynikající těsnící schopnosti
- Korek jako dekorativní
- Korek je nepropustný pro většinu tekutin
- Korek je odolný vůči plísním je vhodný pro alergiky
- Korek je antivibrační

 

 

nedelejnahled

nedelejnahled nedelejnahled
Výroba korkové podlahy Loupání korkové kůry Výroba izolačního korku

Korkové podlahy

Díky tomu, že korek je nejlepším přírodním tepelným izolantem, jsou korkové podlahy stále oblíbenější. Jsou vhodné především do obytných místností. V případě, že se rozhodnete korek použít do kuchyně v celoplošném lepení, vaše nohy pocítí neskutečný komfort.

Korková podlaha v koupelně Lakování korkové podlahy Korek za všechny prachy

Korkové podlahy se vyrábí v několika provedení.

Kdysi u nás v počátcích se pokládal korek převážně v surovém stavu, ve čtvercích a navrch se "ošetřil" nějakým voskem. Takhle to bylo dříve. Dnešní realita je jiná. Korkové podlahy jsou buď v dlaždicích 30 x 30mm které se dají koupit i v surovém stavu nebo před lakované, přírodní nebo probarvené od bílé až po černou. Pak jsou v plovoucím systému 30 x 90mm a ty jsou s povrchovou úpravou. Nově se aplikuje velice odolný keramický lak na korkové podlahy. 

Korkový dub - takhle roste Sušení korkové kůry Sloupnutá korková kůra

O korkových podlahách

Korek, korková podlaha, je z mého hlediska to nejlepší co můžete doma mít.

Přírodní korek je vyroben z kůry dubu korkového a na tvorbu podlah se používá více než devadesát let. Já korkové podlahy mám hodně rád a upřednostňuji jejich výhody a vlastnosti před jakoukoliv jinou podlahou. Řekl bych, že není takové druhé podlahy, která má takové vynikající vlastnosti. Korková podlaha je teplá. Říkám je teplá jako koberec, ale setřít se dá jako lino. Korkové podlahy mě provází řadu let a to ať jsem bydlel v panelovém domě nebo baráku, jsou semnou pořád. 

Korkové podlahy v interiéru se dají položit kamkoliv. Nemusíte se bát položit korkové dlaždice i do koupelny. Několik takových koupelen jsem již udělal a funguje to bez problému. Vylezete z vany a nepotřebujete na dlažbu předložky, které poté zůstávají mokré. Prostě korek setřete jako dlažbu.

Víte že,  korek je antibakteriální a vhodný pro alergiky, že má tvarovou paměť, nesaje do sebe vodu, je příjemný na chůzi, nebolí vás potom hlava a záda? Ono bolesti zad a hlavy, jsou někdy v mnoha případech spojeny s nevhodnou obuví chůzi po tvrdé podlaze. Dopřejte si doma pohodlnou korkovou podlahu. Pokud se o ni budete jen trochu starat, vydrží tolik co žádná jiná.  

Ale aby to nebylo jen samé super,

tak jednu mouchu mají. Díky slunečnímu UV záření se "vyšisují" to je vlastnost jakéhokoliv přírodního materiálu i dřevěných podlah. Na vzdory této vlastnosti stále řadím korkové podlahy na nejvyšší příčku podlah, které jsou vhodné do domácností. Obzvláště kuchyně, ložnice, dětské pokoje a koupelny. 

Korková podlaha President Colorkork v provedení 4V Korková podlaha na balkoně

 

28084 Zobrazení - Vytvořeno: 28.12.2012 • naposledy editováno: 18.12.2016
Pomozte nám zvýšit dosah našich článků sdílením. Děkujeme.

Komentáře